לוגו שלניר

נכיון צ'קים – איך זה עובד

בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים בישראל, בדגש על עסקים קטנים, בוחרים באפשרות של ניכיון צ'קים על מנת לגשר על הפער המאתגר הנפער בין הצרכים השוטפים של העסק לבין מועד הפירעון של הצ'קים שברשותם. מעניין לגלות כי רבים בקרב הציבור הרחב לא מודעים לכך שמדובר בענף לגיטימי וחוקי לחלוטין, שלמעשה נשלט ברובו על ידי הבנקים (סך הכול שולטים הבנקים בכ-80% מהתחום).

אם תמיד התעניינתם כיצד בדיוק מומרים הצ'קים הדחויים לכסף מזומן ולא העזתם לשאול, הגעתם למקום הנכון.

במאמר שלפניכם נספק לכם את המידע הדרוש לכם כדי להבין מי נגד מי ואיך זה בדיוק עובד.

ניכיון צ'קים – אין פשוט מזה

סך הכול ניכיון צ'קים הוא תהליך פשוט מאוד. בתחילת התהליך בעל העסק מעביר את הצ'קים שברשותו לחברה המספקת לו שירות או לבנק לצורך העניין (ההעברה מתבצעת על ידי בעל עסק הזקוק לתזרים מזומנים באופן מיידי). לאחר מכן, אנשי המקצוע העוסקים בתחום מבצעים בדיקה מקיפה ומעריכים האם אכן ניתן יהיה בשלב מסוים לפדות את הצ'קים או שמא מדובר בצ'קים לא תקינים.

אם מתברר כי אכן ניתן יהיה לפדות את הצ'קים, בעל העסק מקבל לידיו מזומנים בשיעור מסוים מערך הצ'קים. בדרך כלל הבנקים מספקים לבעל העסק בין 50%-70% מערך הצ'קים, ואילו החברות הפרטיות והחלפנים מספקים 100% מערך הצ'קים. כמובן שהמרת הצ'קים בכסף מזומן כרוכה בתשלום עמלה ובריבית בגובה מסוים.

מה משפיע על גובה העמלה והריבית?

גובה העמלה והריבית משתנה בהתאם לשני פרמטרים מרכזיים להלן:

  • מועד הפירעון של הצ'ק – ככל שמועד הפירעון של הצ'ק מאוחר יותר, כך הריבית תהיה גבוהה יותר.
  • רמת הסיכון – ישנם עסקים הפועלים בתחומים שרמת הסיכון שלהם גבוהה מאחרים, כמו לדוגמה עסקי המזון. לכן בדרך כלל העמלה שתיגבה מבעלי מסעדות לצורך העניין תהיה גבוהה יחסית לעמלה שישלמו בעלי עסקים הפועלים בענפים יציבים יותר.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת שלניר יעוץ ושיווק עסקי בע"מ, המבצעת ניכיון צ'קים לעוסקים מורשים ולחברות בע"מ בהליך מהיר ובעמלות מהנמוכות ביותר בתחום המימון החוץ בנקאי. אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפונים הבאים:

ניר – 054-4286271

להב – 054-4286270

משרד ראשי, בית פסגות, אחד העם 14, תל אביב – 03-5176111

פקס – 03-5172411

בנוסף באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צרו קשר" באתר ונציגי השירות שלהחברה יחזרו אליכם תוך זמן קצר בשעות הפעילות.

הצהרת נגישות עסק

  • מעלית
  • שירותי נכים
  • מרכזיה טלפונית מונגשת
  • חניה נגישה
צרו קשר
Scan the code
דילוג לתוכן