לוגו שלניר

ניכיון שיקים מסחריים

ניכיון שיקים מסחריים מאפשר לעסק להפוך תשלום נדחה למזומן, במקום לחכות למועד פרעון הצ'ק.

ניכיון שיקים מסחריים יכול להיות כלי שימושי לעסקים לשיפור תזרים המזומנים שלהם. כאשר עסק מקבל צ'ק מסחרי דחוי כתשלום, הוא לא יקבל את הכספים מאותו צ'ק באופן מיידי.

חברת שלניר ייעוץ ושיווק עסקי בע"מ מספקת שירותי ניכיון שיקים באישור משרד האוצר והרשות לאיסור הלבנת הון. החברה מספקת את שירותיה עבור לקוחות מכל ענפי המשק בישראל.

ניכיון שיקים מסחריים מאפשר לעסקים ולארגונים להפיק תזרימי מזומנים להם הם זקוקים על ידי פירעון מוקדם של שיקים דחויים שנתקבלו מידי חברות בע"מ ומידי עוסקים מורשים, כתשלום על רכישת סחורות ו/או שירותים. החברה המספקת שירותי ניכיון שיקים מסחריים ממירה את ההמחאות לתשלום במזומן, וזאת בתמורה לניכוי עמלה מוסכמת מראש.

ניכיון צ'קים לחברות ולעסקים

בעל העסק יצטרך להמתין עד שהצ'ק יגיע לתאריך הפירעון שנקוב עליו, מה שיכול להימשך מספר שבועות ואף חודשים. במהלך תקופה זו, ייתכן שהעסק לא יוכל להשתמש בכספים מהצ'ק לכיסוי הוצאות או ביצוע השקעות.

ניכיון שיקים מסחריים

דוגמה לאשראי באמצעות ניכיון שיק מסחרי

משיק ע"ס 1,000 ₪ ל-30 יום, בריבית של 1% לחודש*, ינוכו:


דמי ניכיון: 10.00 ₪
מע"מ 17%: 1.70 ₪
סה"כ נכיון: 11.70 ₪


סה"כ לתשלום: 988.30 ₪ = 11.70 ₪ –1,000 ₪

אופן חישוב דמי הניכיון:


דמי ניכיון: 10 ₪ = 1% * 30 * 1,000
30

*הריבית הינה לשם הדוגמה בלבד, ולכל לקוח נקבעת ריבית על פי מספר גורמים. הניכיון אינו דורש ביטחונות למעט ערבויות אישיות של בעלי החברה או העסק.

 

שאלות תשובות

ישנן מספר דרכים שבהן עסקים יכולים לנכות שיקים מסחריים. אחת האפשרויות היא לעבוד עם מוסד פיננסי המציע שירותי ניכיון שיקים. לגופים אלו ימסור בעל העסק את השיקים הדחויים שברשותו בתמורה לתשלום מיידי.

ההבדל העיקרי בין שני הגופים היא ההתנהלות המסורבלת של המערכת הבנקאית לעומת ההתנהלות הפשוטה, היעילה והמיידית של חברות המימון והאשראי החוץ בנקאי העוסקות בניכיון שיקים. כמו כן, ניכיון שיקים בגוף חוץ בנקאי מאפשר לעסק ליטול אשראי מחוץ למסגרות הבנקאיות ובכך להגדיל את מינוף העסק והתרחבותו ללא תלות במערכת הבנקאית.

למעלה מ-80 אחוז מפעילות ניכיון השיקים בישראל מבוצעת על ידי הבנקים. 20 האחוזים הנותרים מתחלקים בין עסקים שונים למימון חוץ בנקאי וניכיון שיקים, הפועלים תחת פיקוחו של משרד האוצר, לבין נותני שירותי אשראי, הפועלים תחת פיקוח רשות שוק ההון ומשרד האוצר.

בפשטות, ניכיון שיקים הוא תהליך שבו בעל העסק שהשיק הדחוי כתוב לפקודתו יכול להמיר את השיק למזומן, ולקבל את הכסף באופן מידי תמורת עמלה מוסכמת מראש. ניתן לבצע ניכיון שיקים דחויים שהתקבלו מלקוחות פרטיים, כמו גם שיקים מסחריים דחויים שהתקבלו מחברות בע"מ או עוסקים מורשים.

ניכיון צ'קים שימושי עבור כלל העסקים שכן, תזרים מזומנים חיובי הוא דבר חיוני המהווה בסיס להתנהלות השוטפת של העסק. על ידי ניכיון שיקים מסחריים, עסק הופך צ'ק דחוי לכסף נזיל בחשבון הבנק מיד ומשפר את תזרים המזומנים שלו.

ניכיון שיקים מסחריים מתאפשר במקרה של קבלת שיק דחוי שהינו סחיר. הכוונה לשיק שמגיע ממקור מסחרי, שיק שניתן לסחר ולא שיק פרטי שאינו סחיר כלל. השירות עצמו מאפשר קבלה של מסגרת אשראי או מזומן ביד בתמורה להפקדה של שיק מסחרי סחיר בתוקף דחוי. יתרונות השירות הם רבים עבור גופים מסחריים, והשירות מתאפשר בזכות גופים פיננסיים כאלה ואחרים.

יתרונות מיוחדים
עסק המשלם במזומן לספקים שלו נהנה מתעריפים מיוחדים העדיפים על התעריפים שאותם משלם עסק המשלם בשיקים דחויים.

 • על ידי שירות ניכיון שיקים מסחריים ניתן ליהנות ממחירים מועדפים אל מול הספקים.
 • אם מתוכננת התרחבות בעסק שלכם, שירות ניכיון שיקים דחויים יכול להיות הפתרון המושלם עבורכם, מכיוון ששירות זה מאפשר לכם ליהנות מתנאי אשראי מועדפים המאפשרים גדילה וצמיחה מידיים.
 • מדובר למעשה באשראי מיידי ללא תוספת של ערבונות וביטחונות, וללא צורך בהגדלת מסגרת האשראי הבנקאית שאותה אתם מקבלים מהבנק.

פעמים רבות, כאשר אנחנו מוכרים ללקוחות מסחריים שלנו סחורה, הם משלמים על כך בתשלומים. באופן דומה, חברות מסוימות משלמות לעובדים שלהם את המשכורת במתכונת של שוטף +30.

אם קיבלנו שיק דחוי מחברה מסחרית, ואנחנו זקוקים כבר עכשיו לכסף, אנחנו יכולים לנכות את השיק בעזרת חברת ניכיון, וכך נוכל להיות רגועים מבחינה כלכלית וליהנות באופן מידי מהתשלום שמגיע לנו לקבל. גם אם השיק מגיע בתשלומים, ודחוי לחודשים רבים קדימה – עדיין נוכל לקבל כסף מידי, ולחזור לתפעל את העסק שלנו בצורה מיטבית.

ישנם ניואנסים מסוימים והבדלים מסוימים בין ניכיון צ'קים פרטיים לבין ניכיון שיקים מסחריים, גם כאשר הם מגיעים דרך אותו השירות – וכעת, נתמקד בכך ונבין בדיוק מהם ההבדלים שחשוב להכיר.

 • ניכיון שיקים פרטיים – באופן כללי, חשוב לדעת ולהכיר כי שיקים פרטיים הם ככלל לא שיקים סחירים, ורק שירות בעל אישור ספציפי מהרשות למניעת הלבנת הון, דרך משרד האוצר והרשויות השונות, יכול לפרוע שיקים פרטיים, בין השאר גם ניכיון שיקים למוטב בלבד. ניכיון שיקים פרטיים מתבצע בהתאם לעמלות הנקבעות מול נציגי החברה המבצעת את ניכיון צ'קים, והתשלום על השיקים האלה מגיע באחת מהצורות הרלוונטיות עבור הלקוח – מזומן, העברה בנקאית, שיק בנקאי וכדומה. ההבדל העיקרי של השיקים הפרטיים מול צ'קים המסחריים הוא במקרים רבים, אם כן, הערך הכלכלי שלהם.
 • ניכיון שיקים מסחריים – באופן כללי, שיקים מסחריים, כלומר שיקים של גופים מסחריים שהם גם בדרך כלל שיקים סחירים (מותר בחוק למכור ולקנות אותם), הם בעלי ערך רב מאוד. עבור עסק ששילמו לו בשיקים מסחריים דחויים עבור שירות כזה או אחר, לעתים קרובות הערך הזה יכול להיות רב מאוד ומידי מאוד דרך שירות של ניכיון שיקים מסחריים – שירות שמבטיח כסף מזומן ומהיר, באופן חוקי ולגיטימי לחלוטין, שוב בתיאום מול הרשויות השונות. הגב הכלכלי של השירות המספק את ניכיון שיקים הוא משמעותי ביותר בהקשר זה, וכאן נכנסים שירותים מובילים בתחום לתמונה – כמו השירות של שלניר.

ברובם המוחלט של המקרים שבהם מתבצעים שירותי ניכיון שיקים מסחריים דחויים, אלה הם שירותים פיננסיים הניתנים בתמורה לעמלה. הגוף שפודה עבורכם את השיקים למעשה מקבל הבטחה עתידית לכסף, בעוד שבתמורה לה אתם מקבלים תשלום מיידי במזומן.

תנאי סף לקבלת שיקים לניכיון

 • על מושך השיק או השיקים להיות בעל חוסן כלכלי.
 • חברת הניכיון יכולה להיות "אוחזת כשורה". הוראות פקודת השטרות קובעות כי, מושך השיק עובד מול חברת הניכיון. לפיכך, אין למושך זכות משפטית להתנות את פירעון השיק בדבר, שכן השיק נמצא ברשות חברת הניכיון.
 • על המסבים ובעלי ההמחאות ערבות אישית עליהן.
 • על הלקוחות המבקשים למשוך את השיק להתאים מבחינת ענפי עיסוקם למוטב ולעסקה.
 • בנוסף וחשוב מאוד, הוא שניכיון שיקים מסחריים מצריך כי השיקים לא יהיו מוגבלים בסחירותם.

שירות ניכיון שיקים מסחריים ככלי עבודה

בסך הכל, ניכיון שיקים מסחריים יכול להיות כלי רב ערך לעסקים המעוניינים לשפר את תזרים המזומנים שלהם. על ידי גישה מוקדמת יותר לכספים משיקים מסחריים, לעסקים יכולים להיות יותר גמישות ויציבות בניהול הפעילות הפיננסית שלהם.

לסיכום, ניכיון שיקים מסחריים היא דרך מצוינת לעסקים לשפר את תזרים המזומנים שלהם ולנהל את הפעילות הפיננסית שלהם בצורה יעילה יותר. על ידי עבודה עם גופים פיננסיים בעלי רשיון, עסקים יכולים לקבל את הכספים משיקים מסחריים מהר יותר, ולהעניק להם את הגמישות והיציבות הדרושים להם כדי להצליח. בין אם אתה בעל עסק קטן או תאגיד גדול, ניכיון שיקים מסחריים יכול להיות משאב רב ערך לניהול הכספים שלך ולהגדלת העסק שלך.

זקוקים לניכיון שיקים מסחריים כאן ועכשיו?
נציגי חברת שלניר מזמינים אתכם ליהנות משירות ניכיון צ'קים מסחריים מהמדרגה הראשונה. צוות החברה מונה אנשי מקצוע מיומנים ועתירי ידע, אשר ישמחו לענות על כל שאלותיכם, להעניק לכם ייעוץ מקצועי, וללוות אתכם לכל אורך הדרך, בניכיון צ'קים מסחריים באופן חד פעמי או לאורך זמן.
חישוב ניכיון שיקים
למה כדאי לכם לבחור בנו?
 • חברתנו המבצעת את השירות הינה חברה בעלת יכולת פיננסית לספוג את ההפרשים בין מועדי התשלום לבין מועדי מסירת התמורה במזומן, וכתוצאה מיכולת כלכלית זו אנו גובים את העמלה הנדרשת במעמד החתימה של השירות עצמו.

 

 • כשאתם פונים אלינו, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו הצעה הוגנת עם עמלות הגיוניות, ושתקבלו את הכסף על השיקים שלכם בצורה הנוחה ביותר שמתאימה לכם.

 

 • אצלנו בשלניר אנו גובים את סכום הפדיון הנמוך ביותר וניתן לבצע את השירות באופן חד פעמי או באופן סדיר, לעסקאות המתבצעות כסדרן באמצעות תשלומים בצ'קים מסחריים דחויים.

  לפרטים נוספים אודות השירות ניכיון שיקים מסחריים התקשרו או פנו אלינו דרך הוואטצאפ

הצהרת נגישות עסק

 • מעלית
 • שירותי נכים
 • מרכזיה טלפונית מונגשת
 • חניה נגישה
צרו קשר
Scan the code
דילוג לתוכן