שירותי ניכיון צ'יקים מוכיחים את עצמם, לאורך לא מעט זמן, כשירותים רלוונטיים ביותר עבור גורמים רבים שזקוקים למזומן ולאשראי מידי. נסביר את הרעיון שעומד בבסיס השירות – לעתים קרובות, גורמים פרטיים ומסחריים כאחד מקבלים המחאות לפירעון עתידי, או בשם נפוץ יותר שיקים דחויים.

בין אם מדובר בתשלומים על שירות מסוים, בין אם מדובר בהסכמים בין גורמים מסחריים, ובין אם מדובר בתשלומים כמו שכר דירה וכדומה – הגורם המקבל את השיקים הדחויים רואה מהם את הכסף רק בתאריך עתידי כזה או אחר.

עם זאת, לעתים קרובות יש צורך במזומן מידי ובאשראי מידי – בשביל לכסות חוב, בשביל לבצע רכישה או השקעה כזו או אחרת או למטרות אחרות – ובאמצעות שירות שמנכה את ההמחאות הדחויות ומעניק עבורן מזומן, לאחר בדיקה קפדנית ומדוקדקת, ניתן לעשות בדיוק את זה.

ישנם ניואנסים מסוימים והבדלים מסוימים בין ניכיון צ'קים פרטיים לבין ניכיון שיקים מסחריים, גם כאשר הם מגיעים דרך אותו השירות – וכעת, נתמקד בכך ונבין בדיוק מהם ההבדלים שחשוב להכיר.

  • שיקים פרטיים –  באופן כללי, חשוב לדעת ולהכיר כי שיקים פרטיים הם ככלל לא שיקים סחירים, ורק שירות בעל אישור ספציפי מהרשות למניעת הלבנת הון, דרך משרד האוצר והרשויות השונות, יכול לפרוע שיקים פרטיים, בין השאר גם שיקים למוטב בלבד. ניכיון שיקים פרטיים מתבצע בהתאם לעמלות הנקבעות מול נציגי החברה המבצעת את ניכיון צ'קים, והתשלום על השיקים האלה מגיע באחת מהצורות הרלוונטיות עבור הלקוח – מזומן, העברה בנקאית, שיק בנקאי וכדומה. ההבדל העיקרי של השיקים הפרטיים מול ניכיון צ'קים המסחריים הוא במקרים רבים, אם כן, הערך הכלכלי שלהם.
  • שיקים מסחריים – באופן כללי, שיקים מסחריים, כלומר שיקים של גופים מסחריים שהם גם בדרך כלל שיקים סחירים (מותר בחוק למכור ולקנות אותם), הם בעלי ערך רב מאוד. עבור עסק ששילמו לו בשיקים מסחריים דחויים עבור שירות כזה או אחר, לעתים קרובות הערך הזה יכול להיות רב מאוד ומידי מאוד דרך שירות של ניכיון שיקים מסחריים – שירות שמבטיח כסף מזומן ומהיר, באופן חוקי ולגיטימי לחלוטין, שוב בתיאום מול הרשויות השונות. הגב הכלכלי של השירות המספק את ניכיון שיקים הוא משמעותי ביותר בהקשר זה, וכאן נכנסים שירותים מובילים בתחום לתמונה – כמו השירות של שלניר.


שלניר מציעים לכם שירות ניכיון להמחאות מסחריות או פרטיות, לפי הצרכים שלכם


שלניר יעוץ ושיווק עסקי בע"מ היא חברה המתמחה בראש ובראשונה בניכיון שיקים – בין אם מדובר בשיקים מסחריים ובין אם בשיקים פרטיים. כשאתם פונים אלינו, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו הצעה הוגנת עם עמלות הגיוניות, ושתקבלו את הכסף על השיקים שלכם בצורה הנוחה ביותר שמתאימה לכם.